מחיקת חובות

     
 
 

מחיקת חובות ארנונה

במאמר מידע זה נעסוק בדרך למחיקת חובות ארנונה. שיהיה ברור: אנחנו לא מעודדים רמאות של רשויות החוק, לא רוצים שתתרחש הונאה במדינה, ולבטח לא מעוניינים שאתם ופקידי העירייה או משטרת ישראל תגיעו למצב של רודף-נרדף. יחד עם זאת, הרבה פעמים כשחייבים ארנונה, הרשויות המקומיות מקבלות אישור ממשרד הפנים לגבות את הסכום עם ריבית של עשרות אחוזים, ולעתים לא מדובר ברשלנות של הלקוח, אלא בחוסר יכולת אמתי לשלם כל חודשיים סכום ארנונה סטנדרטי של מאות שקלים. כאן המקום לפרסם מספר צעדים שחובה ליישם כאשר נקלעתם למצב זה, על מנת שתוכלו לחזור למסלולכם כמתוכנן.
 
פנו לעורך דין המתמחה במחיקת חובות ארנונה
 
עורך דין מסוג זה עוסק בדיני חובות. בהתחלה, יידמה לכם כי הוא יפעל כמו שופט, אך למעשה הוא פועל אך ורק לטובתכם. הסיבה שהוא יעשה זאת היא כדי לבדוק מהן נסיבות היווצרות החוב: מרד בעירייה, חוסר תשומת לב/שכחה או חלילה הגעה למחסור כלכלי שלא מאפשר את התשלום במועד. על פי הסיבה שתיוודע לו למה לא שילמתם את החוב, הוא יוכל להמליץ לכם מה לעשות הלאה על מנת להמשיך בתביעה המשפטית, אם היא אכן תימצא מוצדקת על ידו.
 
שמרו את כל מסמכי תביעות החוב מהעירייה, לרבות מסמכים המעידים על נקיטת סנקציות
 
בשלב זה יש להתחיל ללקט את כל המסמכים שקשורים לצבירת החוב שלכם: דרישות תשלום מהעירייה, מכתבים בעלי מסר מאיים שהתקבלו ממנה, סנקציות שכבר ננקטו נגדכם על ידי העירייה, וכד'. חשוב לשמור על כל המסמכים כבר עם תחילת הידיעה שאתם עתידים להיכנס למשבר מול העירייה, שכן כל ראיה חשובה, והסיכוי של פקיד גביה לבצע טעות מנהלתית הוא מאד גבוה כפי שמעידים עורכי דין מחיקת חובות לעירייה העוסקים בענף.

הציגו לעורך הדין את המסמכים שצברתם לשם בניית חוות דעת משפטית מקצועית
 
יש להציג לעורך דין את כל סוגי המסמכים שברשותכם ללא הכחדת אף פרט. בהתאם לכך, הוא יעקוב אחר הכתוב בהם, יבחן את חוקיות הסנקציות שהוטלו עליכם על פי קודקס החוקים והתקנות של משרד הפנים. על סמך הראיות הוא יגבש חוות דעת משפטית שתוביל לנקיטת צעדים כנגד העירייה, אם היא תתברר כמי שאכן עברה על החוק בהתנהלותה נגדכם.